poniedziałek, 23 maja 2022

Recenzja 42/2022 „Diabeł kontra paragraf” Aldona Skrzypoń-Powroźnik


Recenzja 42/2022

Tytuł: „Diabeł kontra paragraf”

Autor: Aldona Skrzypoń-Powroźnik

Wydawnictwo: Editio Red

Pióro autorki miałam okazję już poznać przy lekturze jej poprzednich pozycji, było przyjemne i lekko się je czytało mimo różnych tematów, które poruszała autorka. W tym wypadku nie jest inaczej, książkę czyta się z prędkością światła. 

Dagmara, po zakończeniu studiów rozpoczyna aplikację w jednej z prestiżowych kancelarii. W tym samym czasie spotyka Marcela. Mężczyzna szantażuje dziewczynę, aby ta udzieliła mu pomocy i pomogła dowiedzieć się, kto pomógł zamknąć w więzieniu jego i jego przyjaciół. Niejasności w tej sprawie, w którą zamieszany jest również ojciec Dagi, skłaniają dziewczynę do zaangażowania się w sprawę. Zwłaszcza, że między nią a Marcelem, występuje taka chemia o jakiej się im nie śniło. Co odkryje Dagmara? Jakie tajemnice skrywa Marcel?   

Historia wciąga od pierwszej strony, nietypowe okoliczności jakie zbliżają do siebie głównych bohaterów sprawiły, że byłam ciekawa dalszej jej części.

Bohaterowie są interesujący, a połączenie prawniczki i byłego recydywisty było zupełnie nowym dla mnie doświadczeniem. Marcel jest tajemniczy i pełen sprzeczności. W jednej chwili z czułego kochanka zmienia się w pełnego gniewu mężczyznę nie dbającego o to co robi. Dagmara, ambitna młoda kobieta, pełna pasji, nie spodziewała się, że uderzy w nią strzała amora a uczuciem tak silnym obdarzy mężczyznę z zupełnie innego świata, który praktycznie stoi po drugiej stronie barykady. Wątpliwości, jakie ma do tej relacji, nie ułatwiają jej podejmowania decyzji i choć niektóre jej zachowania mnie irytowały to kibicowałam jej i Marcelowi. Przyjaźń między Dagą a Izą, ma cechy takie jakie powinna mieć prawdziwa relacja między dwiema przyjaciółkami. Dodatkowo postać prokuratora Baranowskiego, ojca główniej bohaterki, dodaje lekturze tajemniczości.

Fabuła dostarcza wielu pytań i niejasności, które bardzo chciałam odkryć. Dodatkowo, autorka porusza tu temat przemocy domowej, który umiejętnie wplotła w historię bohaterów. Pokazuje, że często za zamkniętymi drzwiami dzieją się tragedię o jakich się nie mówi na co dzień, a ludzie z bliskiego otoczenia nie chcą angażować się i reagować na takie zjawiska. Ważnym tematem jest pokazany również przykład Marcela, który po wyjściu z więzienia nie może normalnie funkcjonować, jak ciężko jest mu wrócić do społeczeństwa z piętnem kryminalisty.  W czasie lektury, mamy możliwość przybliżyć sobie pracę adwokatów i prokuratorów, co również było interesującym doświadczeniem. Dodatkowo całość lektury osładzają nam namiętne sceny, które podnoszą temperaturę.

Z niecierpliwością czekam na kolejny tom, zwłaszcza że zakończenie wbija w fotel. Zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję.

 



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz do mnie :)

zapowiedź Patronacka